Kapavietės tvarkymas granito skalda

Kapų lankymas neturėtų kelti rūpesčių dėl neprižiūrimos ar nesutvarkytos kapavietės. Norintiems, kad lankantis kapuose, laiką galėtumėte skirti maldai, o ne tvarkymo darbams – rekomenduojame rinktis kapavietės tvarkymą skaldele. Tai vienas populiariausių pasirinkimų, norint tvarkingos, mažai priežiūros reikalaujančios artimųjų atminimo vietos, be didelių investicijų.

Kodėl verta rinktis kapavietės tvarkymą granito skaldele?

1. Platus granito skaldos pasirinkimas

Populiariausios ir dažniausiai kapuose naudojamos skaldelės yra taškuota „Aguona“, rausva taškuota „Vanga“ ir juoda blizgi skaldelė. Tačiau granito skalda turi dešimtis spalvų ir atspalvių, skirtingų formų ir frakcijų. Klientai gali pasirinkti iš daugiau nei 50 įvairių skaldos ir dekoratyvinių akmenukų pavyzdžių iš Akmenys.lt ir Ponasakmuo.lt. Tad platus ir įvairus medžiagų pasirinkimas yra vienas iš kriterijų, kodėl klientai renkasi kapus tvarkyti granito skalda.

taškuota aguona

Pilka, taškuota „Aguona”

juoda blizgi skalda

Smulki, blizgi „Žėrutis”

vanga skalda

Rausva, taškuota „Vanga”

medzio akmens skalda

Medžio akmens skalda

2. Įvairūs dekoravimo skalda sprendimai

Kapavietės tvarkymas skaldele leidžia įgyvendinti įvairias kompozicijų idėjas. Tvirtinamų vejos bortų pagalba galima atskirti skaldeles ir juodžemio plotą, išformuoti įvairius lankstus ir formas. Plotą apželdinimui galima atskirti ir skaldytomis granito trinkelėmis arba pasirinktu granito gėlynu. Kapavietę, taip pat, siūlome papuošti granito vazomis ir žvakidėmis – jos ne tik pakeis plastikines vazas ir žvakes, bet ir suteiks išskirtinį kapavietės dekorą.

kalamas vejos bortas

Tvirtinamas vejos bortas

granito žvakidė

Granito žvakidė

metalinis lankstinys

Metalinis lankstinys

skaldyti granito akmenys

Skaldyti granito akmenys

Kamali vejos bortai

Tvirtinamas vejos bortas

kalami vejos bortai

Tvirtinamas vejos bortas

Granito gėlynas

Tvirtinamas vejos bortas

3. Priimtinas kapavietės tvarkymo būdas

Kapavietės įrengimo, tvarkymo ir priežiūros klausimai, dažnai sprendžiami ne vienos, bet kelių šeimų rate. Ne paslaptis, kad šių sprendimų ieškojimai neretai kyla į konfliktus, kuomet skiriasi giminaičių požiūriai ir nerandama vieningo sprendimo kaip turėtų būti sutvarkyta ir prižiūrima kapavietė. Kapavietės tvarkymas skaldele, priešingai, nei kapavietės dengimas granito ar stikline 3D plokšte – daugeliui priimtinas kapavietės tvarkymo būdas.

4. Mažai priežiūros reikalaujantis tvarkymas

Atsakingai pasirinkus granito skaldą ir profesionaliai atlikus darbus, galite tikėtis itin lengvos ir mažai pastangų reikalaujančios kapavietės priežiūros. Būsite ramūs, kad kapavietės neapaugs žolės ir piktžolės, ji atrodys prižiūrima ir tvarkinga ilgą laiką.

5. Prieinama kapavietės tvarkymo kaina

Kapavietės tvarkymas skaldele yra vienas ekonomiškiausių pasirinkimų. Kapavietės tvarkymas dengiant granito plokšte ar betonuojant akmens masės plyteles ar trinkeles – užtikrina ilgaamžį kapavietės sutvarkymą, tačiau šie tvarkymo būdai yra gerokai brangesni už kapavietės tvarkymą skaldele.

Taigi, kapavietės tvarkymas granito skalda yra universalus kapų tvarkymo būdas, tinkantis tiek įrengiant naujas kapavietes, tiek atnaujinant senesnes. Įvairūs kompozicijų sprendimai bei lengva kapavietės priežiūra už prieinamą kainą – pagrindiniai kriterijai kodėl verta rinktis šį kapavietės tvarkymo būdą. Mums tai – maloni kasdienybė, nes reikalauja kruopštumo, darbštumo, kūrybiškumo ir, žinoma, atsakingumo. Per ilgametę patirtį kapų tvarkymo ir priežiūros srityje, esame atlikę daugiau nei 600 kapaviečių tvarkymo skalda darbų, tad puikiai išmanome šio darbo techniką, dirbame tik su kokybiškomis medžiagomis ir siekiame geriausio bei ilgamečio rezultato. Džiaugiamės, kad klientai įvertina mūsų darbus ir pastangas – rekomenduoja mus savo draugams ir pažįstamiems, o mes, dedame visas pastangas, kad jų nenuviltume.

Klientų atsiliepimai Facebook ir Paslaugos.lt

Į ką verta atkreipti dėmesį renkantis granito skaldą?

Skaldele dekoruota kapavietė reikalaus mažai priežiūros, atrodys estetiškai, tvarkingai ir jaukiai, jei rinkdamiesi skaldą atkreipsite dėmesį į šiuos aspektus:

  1. Aplinką. Renkantis skaldą labai svarbu atkreipti dėmesį į kapavietės vietą ir supančią aplinką. Jei netoliese yra spygliuočių ar lapuočių – rekomenduojame rinktis smulkios frakcijos skaldą, nuo kurios, grėblio ar šluotelės pagalba, nesudėtinga nugriebti spyglius ar lapus. Tokiu atveju, klientai dažnai renkasi juodą blizgią skaldelę. Neprašausite pasirinkę ir margą, pavyzdžiui, taškuotą „Aguoną“, ant kurios neišryškėja smulkios šiukšlės ir spygliai. Jei medžių apsuptyje esančią kapavietę nuspręsite dekoruoti stambesnės struktūros skaldele – tai pareikalaus daugiau priežiūros ir pastangų šalinant nereikalingus lapus ar spyglius.
  2. Visumą. Dėmesį skirkite kapavietės visumai. Skaldos rūšį ir spalvą derinkite su kapo paminklu ir tvorele. Atkreipkite dėmesį ir į aplink esančias kapavietės. Pasirinkę vyraujančios skaldelės rūšį ir spalvą, tarp kapaviečių išlaikysite spalvų vienodumą. Jei norite išskirti kapavietę – rinkitės iš rečiau kapinėse matomų granito skaldų ir akmenėlių.
  3. Spalvas. Rinkdamiesi spalvą, apgalvokite kokiais augalais apželdinsite kapavietę. Neretai, kapas apkraunamas spalvų įvairove nederinant skaldos su paminklu ir pasodintais augalais. Venkite itin ryškių, nepraktiškų spalvų kaip ryškiai balta – laikui bėgant, veikiama aplinkos veiksnių, ji pažaliuoja.
  4. Mirusiųjų norus. Sprendžiant kapavietės tvarkymo klausimus dažnai klientai vadovaujasi vien savo ar giminaičių požiūriu ir norais. Renkantis skaldą, spalvas, dekoravimo idėjas, nepamirškite pagalvoti ir apie mirusiuosius: kokios spalvos, formos ar augalai jiems patiko? Galbūt didžiąją gyvenimo dalį gyveno prie vandens? Tokiu atveju, būtų gražu kapavietę dekoruoti gludintais upelio akmenimis. Atsižvelgę į tai, išvengsite ilgų svarstymų ir abejonių, o kapavietė taps jaukesnė ir prasmingesnė artimųjų prisiminimo vieta.

Kapavietės tvarkymo granito skalda etapai

  1. Kapo apžiūra. Dažniausiai, tvarkymo darbų aptarimas įvyksta dar prieš kapo apžiūrą. Tačiau pasitvirtinant reikalingų medžiagų kiekį ir galutinę darbų sąmatą – visada vykstame gyvai apžiūrėti kapavietę. Kapo apžiūroje klientai kartais ir nedalyvauja. Jei gyvenate užsienyje ar kitame mieste ir norite, kad sutvarkytume Jūsų artimųjų kapus, užtenka, kad atsiųstumėte kapavietės koordinates, jei turite – nuotraukas. Apžiūros metu įvertiname kapavietės būklę bei reikalingus paruošiamuosius darbus, tokius kaip: grunto nukasimas ar papildymas, nereikalingų medžiagų utilizavimas, augalų apgenėjimas, kelmų išrovimas ir pan.
  2. Darbų suderinimas. Kapavietės tvarkymo ir priežiūros klausimus aptariame susitikimo metu arba nuotoliniu būdu (el.paštu, Viber ar WhatsApp programėlių pagalba). Esant poreikiui, galime parengti kapavietės vizualizacijas. Išklausome ir išgirstame Jūsų norus ir pageidavimus. Kapų tvarkymo srityje dirbame jau daugiau nei 10 metų, tad galime parekomenduoti ir pasidalinti savo sukaupta patirtimi ieškant Jums tinkamiausio sprendimo. Suderinę darbus, projekto dizainą ir medžiagas, pasitvirtiname sąmatą ir sutariame darbų atlikimo terminą.
  3. Įgyvendinimas. Dažniausiai kapavietės tvarkymo granito skalda darbus atliekame 2-iejų savaičių bėgyje. Įgyvendinami sutartą kapavietės tvarkymo projektą, Jūsų pageidavimu, galime pateikti darbų proceso nuotraukas. Sutvarkydami kapą, sutvarkome ir aplinką aplink kapavietę. Kaip jau minėjome, darbas mums – maloni kasdienybė, tad įdedame 110% pastangų, kad galutinis rezultatas viršytų Jūsų lūkesčius.
  4. Atsiskaitymas. Atlikę darbus – informuojame. Sutariame susitikimą kapinėse kartu arba savarankiškai apžiūrite ir įvertinate atliktus darbus. Jei gyvenate užsienyje ar kitame mieste – atsiunčiame atliktų darbų nuotraukas. Tik po galutinai atliktų ir Jums priduotų darbų, įvyksta atsiskaitymas grynaisiais arba bankiniu pavedimu.

Kapavietės tvarkymo granito skalda kaina

Kapavietės tvarkymas granito skalda kainuoja nuo 350€ iki 650€. Paslaugos kainą lemia kapavietės dydis, medžiagos ir reikalingi paruošiamieji darbai, kaip: grunto nukasimas ar papildymas, nereikalingų medžiagų utilizavimas, augalų genėjimas ar jų rovimas. Kaina taip pat įtakoja dizaino ir dekoravimo elementai – kalamų vejos bortų ar skaldytų granito trinkelių kiekis (atskiriant juodžemio plotus), taip pat galima rinktis ir granito akmens juostas norint atskirti juodžemio plotus, kaina nuo 50€/m. su montavimo darbais.

Norintiems, kad lankantis kapuose laiką galėtumėte skirti artimųjų prisiminimams, o ne tvarkymo darbams – patikėkite nuolatinės kapaviečių priežiūros darbus mums! Nuolatinės priežiūros paslaugas teikiame Kauno ir Kauno rajono kapinėse.

Kapų tvarkymo granito skalda pavyzdžiai